WinSplits Online

SplitsBrowser

Routegadget

Brown

Splits

8.9km 165m

Pos Name Club Age Class Time
1st Oleg Chepelin INT M21 53:06
2nd Will Hensman FVO M35 56:04
3rd David Godfree FVO M40 59:07
4th Claire Ward ESOC W35 65:32
5th Dave Robertson CLYDE M50 66:56
6th Ben Stansfield FVO M45 67:24
7th Jason Inman FVO M40 68:07
8th Fraser Purves FVO M40 68:14
9th Robin Galloway INT M45 69:05
10th Ray Ward ESOC M35 73:35
11th Graeme Ackland INT M50 74:10
12th David Eades INT M45 74:19
13th Ross Lilley ECKO M45 75:23
14th Trevor Hoey FVO M50 77:59
15th Matthew Smith FVO M45 78:35
16th Alastair Dunlop CLYDE M40 79:15
17th Steve Wilson CLYDE M45 79:50
18th James Martin ESOC M40 80:26
19th= Colin Ledlie INT M45 106:38
19th= Roland Prentice TAY M21 106:38
21st Terry Johnstone ESOC M45 112:14
m9-21 rtd Chris Galloway INT M20
m8 Jack Poole ELO M18 79:49

Blue

Splits

7.6km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ian Maxwell RR M50 58:41
2nd Callum Hunter ECKO M16 61:11
3rd Evgueni Chepelin GRAMP M50 61:29
4th Samuel Galloway INT M16 62:08
5th Grahame Nicoll TAY M55 62:26
6th Grant Carstairs TAY M60 63:59
7th Crawford Lindsay ESOC M55 67:31
8th Clive Masson ESOC M45 68:37
9th Gillian Martin ESOC W21 69:08
10th Susannah Macmillan ECKO W45 69:34
11th Jonathan Molloy FVO M45 70:11
12th Keith Brown ESOC M50 70:18
13th Peggy Purves FVO W40 72:18
14th Gjermund Vingerhagen NO CLUB M21 74:38
15th Pete Younger ELO M55 74:55
16th Roger Garnett ESOC M60 75:28
17th Roger Scrutton ESOC M65 76:55
18th David Nisbet ESOC M55 77:38
19th Guy Seaman INVOC M65 79:40
20th Ted Finch FVO M60 81:20
21st Charlie Woodward AYROC M60 83:46
22nd Steve Collins KFO M45 87:36
23rd Sheila Strain ELO W65 89:02
24th Ian Mcintyre INT M50 91:32
25th Denise Wright MAROC W45 92:18
26th Lucy Galloway INT W45 96:14
27th Tim Harding ELO M50 102:42
28th Dave Melotte NO CLUB M40 103:41
29th Tricia Woodward AYROC W55 106:32
30th Mark Kassyk ESOC M55 109:09
31st David Bryant MAROC M50 159:02

Green

Splits

5.0km 95m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Thomas Wilson CLYDE M18 31:07
n/c Alex Carcas INT M16 31:14
1st Kirstin Maxwell RR W21 36:12
2nd Pat Bartlett INT M45 38:15
3rd Janine Inman FVO W35 38:20
4th Terry O'Brien STAG M55 41:49
5th David Sloan TAY M40 42:26
6th Chris Dibben INT M45 42:37
7th Martyn Pegg ELO M40 46:36
8th Josie Stansfield FVO W45 47:24
9th Jane Ackland INT W50 48:07
10th Helena Nolan ESOC W45 48:40
11th Phil Smithard KFO M65 48:56
12th Fran Loots TAY W55 49:15
13th Jason Simpson STAG M35 50:09
14th Maggie Scrugham ESOC W55 53:31
15th Eileen Maxwell RR W50 54:29
16th Alastair Lessells ESOC M65 54:53
17th Laura Nicoll TAY W16 55:09
18th Fiona Hendrie FVO W50 57:33
19th Rachel Wilson CLYDE W45 57:53
20th Andrew Duff ELO M50 58:21
21st Margaret Dalgleish ESOC W60 59:21
22nd Alan Bothwell TAY M55 60:31
23rd Jane Carcas INT W45 60:47
24th Frances Getliff MAROC W50 61:17
25th Sally Lindsay ESOC W55 61:18
26th David Prentice TAY M70 63:28
27th David Ellison KFO M65 64:49
28th Brian Smith KFO M55 66:47
29th David Esson GRAMP M35 69:45
30th Les Smithard KFO M60 71:15
31st Robert Neil FVO M55 73:08
32nd William Bruce RR M60 77:52
33rd Beryl Seaman INVOC W60 78:25
34th Jim Morrison ESOC M55 83:39
35th Robert Findlay ESOC M65 84:00
36th Neil McMillan ELO M21 84:40
37th Anne Thom ESOC W60 97:25
rtd Gerry Thomson STAG M55

Short green

Splits

4.0km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Clinch TAY M45 61:02
2nd Heather Smithard KFO W65 61:42
3rd Lynsey Thomson STAG W21 62:36
4th Ian Hendrie FVO M60 63:26
5th Bridget Khursheed RR W45 63:37
6th Janet Clark ESOC W70 63:46
7th Val Finch FVO W60 68:23
8th Jim Clark ESOC M75 69:00
9th Liz Fraser TAY W70 69:22
10th Moira Laws TAY W70 71:10
11th Katy Lessells ESOC W65 76:02
12th George Esson GRAMP M65 77:58
13th Leslie Dalgleish ESOC M60 78:52
14th Carrie Fox NO CLUB W45 103:34
15th Rin Cobb NO CLUB W21 103:38
16th Lindsey Esson GRAMP W60 109:21
m8 Maureen Brown ESOC W65 77:39

Light Green

Splits

3.9km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Molloy FVO M12 29:46
2nd Lizzie Stansfield FVO W12 39:01
3rd Alice Wilson CLYDE W12 54:19
4th Lorna Young TINTO W55 61:36
5th Alex Campbell MAROC M50 61:53
6th Ben Brown ESOC M14 64:39
7th Pat Graham MAROC W45 67:05
8th Anne Pearson TAY W55 72:42
9th Fran Humphrey ESOC W60 84:43
10th Su Twissell INT W45 89:26
m3-5 Ewan Purves FVO M12 35:56
m5-8 Mhorag Heger RR W45 81:54

Orange

Splits

3.0km 55m

Pos Name Club Age Class Time
1st Robin Purves FVO M10 21:34
2nd Pippa Carcas INT W12 22:37
3rd Trevor Ricketts MAROC M50 22:58
4th Mike Kipling TAY M45 27:53
5th Rachel Brown ESOC W12 29:18
6th Bill Melville TAY M70 31:38
7th Margo Melotte NO CLUB W35 32:40
8th Joseph Bartlett INT M14 33:52
9th Shona Campbell MAROC W50 34:30
10th Katharine Melville TAY W70 34:46
11th Leah Bartlett INT W12 35:18
n/c Fiona Eades INT W10 39:04
12th Lorna Eades INT W45 40:20
13th Laurence Ward ESOC M10 46:50
14th Amber Graham MAROC W45 47:49
15th Christopher Pearson TAY M21 56:08
16th Neil & Alex McLeary NO CLUB 56:38

Yellow

Splits

2.4km 45m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Eisma-Clinch TAY M14 18:47
2nd Rebekah Edgar STAG W14 21:05
3rd Meghan Foy STAG W14 21:07
4th Rory Masson ESOC M12 22:32
5th Kirsten Robertson CLYDE W10 33:49
6th Chantelle Eisma-Clinch TAY W12 50:57

White

Splits

1.9km 25m

Pos Name Club Age Class Time
1st Maeve, Isla and Family Cameron NO CLUB W12 21:44
2nd Megan Brown ESOC W10 22:41
3rd Simon Vingerhagen NO CLUB 39:05

SSOA Boys

Splits

3.7km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jake Chapman MAROC M14 20:02
2nd Rowan White INVOC M16 20:15
3rd Alex Carcas INT M16 20:17
4th Thomas Wilson CLYDE M18 20:38
5th Ewan McMillan MAROC M16 21:36
6th Luke Graham MAROC M14 21:41
7th Freddie Carcas INT M16 23:05
8th Alistair Chapman MAROC M14 23:10
9th James Ackland INT M16 23:53
10th Faisal Khursheed RR M16 24:58
11th John Getliff MAROC M14 26:02
12th Angus Shaw ESOC M18 26:17
13th Joseph Wright MAROC M14 26:20
14th Anthon Longmore INT M18 27:21
15th Patrick Heger EHS M16 30:12
16th Yousuf Khursheed RR M14 30:45
17th Daniel Skinner MAROC M14 30:52
18th Ewan Shearer ECKO M14 30:59
19th Marc Heger EHS M14 31:29
20th Alasdair Lilley ECKO M14 36:16

SSOA Girls

Splits

3.7km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Grace Molloy FVO W14 23:03
2nd Emma Wilson CLYDE W16 25:07
3rd Clare Stansfield FVO W16 25:39
4th Megan Ricketts MAROC W16 26:25
5th Eilidh Shearer ECKO W14 26:47
6th Lindsay Robertson CLYDE W16 26:51
7th Jura Macmillan ECKO W14 27:09
8th Roanne Lilley ECKO W16 29:20
9th Eilidh Campbell MAROC W14 30:27
10th Rosie Getliff MAROC W16 30:45
11th Kirsty Campbell MAROC W14 31:07
12th Claire McGarvey MAROC W14 32:50
13th Mairi Eades INT W14 33:49
14th Katie Skinner MAROC W16 34:19
15th Elena Heger EHS W14 35:17